Pasjans.net Pasjans.net - strona główna

Strona główna

Gry Pasjans 2011

Content

Gry LogicznePasjans DemonPasjans Demon - to z pozoru łatwa gra pasjans jednak, kiedy pogra się w nią dłużej to można zobaczyć, że to demońsko podchwytliwa gra pasjans. Zasady bardzo proste jednak jeśli nie dostanie się odpowiedniego układu kart to nic się nie wykombinuje. W Pasjans Demon dużą rolę odgrywa los i szczęście gracza, a nie tyle umiejętności i technika samej gry w pasjansa. Jednak po kilku próbach na pewno uda wam się przejść całą grę. Naprawdę warto poświęcić co nieco czasu na grę Pasjans Demon, bo to świetny relaks i świetna zabawa. Zarówno duży jak i mały fan pasjansów nie będzie się przy tej grze nudzić.

Pasjans TitansPasjansa Titans - to nasza kolejna propozycja gier pasjans skierowana głównie do naszych najmłodszych fanów. Pasjans Titans to ciekawa gra pasjans, w której na kartach możemy zobaczyć różne zabawne stworki, niczym z kreskówki, stąd właśnie Pasjans Titans to gra stworzona z myślą o dzieciakach, jednak nic nie stoi na przeszkodzi by zagrali w nią również starci. Ta gra pasjans na pozór wydaje się być bardzo prosta, jednak wcale nie ma tak lekko – czasem trzeba się dobrze nagłówkować, bo raz źle przełożona karta może zaważyć na całym przebiegu gry, a ruchów cofać nie można.


Pasjans FarmaPasjans Farma - zabawny pasjans dla małych i dużych farmerów, a także wszystkich wielbicieli układania pasjansa. Gra Pasjans Farma potrafi wciągnąć na długie godziny. Przenieś się z nami na farmę Frantica i pomóż farmerowi ułożyć pasjansa, bo od tego zależą jego plony. W grze Pasjans Farma układacie pasjansa w dość nietypowy sposób, bo należy łączyć ze sobą karty w taki sposób, by dały one sumę 11, jeśli suma oczek na kartach wyniesie 11 to zostaną one usunięte z planszy. Wydaje się być proste, prawda?

Pasjans JunglePasjans Jungle – jest bardzo prosty, gdyż wystarczy tutaj nauczyć się wartości kart i umieć dodawać do 13. Dlaczego do 13? Dlatego, że w tym pasjansie, aby usunąć z planszy karty trzeba wybrać dwie, których suma wynosi 13. Jeśli to zrobisz tubylcy puszczą cię wolno, a jeśli nie? To sam/a się przekonasz.

Pasjans WielkanocnyPasjans Wielkanocny – mamy już wiosnę, zbliżają się Wielkanoc, stąd nowa propozycja pasjansa z wielkanocnym zajączkiem w roli głównej. Dzieci uwielbiają święta Wielkiej Nocy szczególnie ze względu na prezenty od wielkanocnego zajączka. Dziś prezentów jeszcze nie dostaniecie, ale możecie sprawdzić co przygotowały dla was wielkanocne zajączki w grze Wielkanocny Pasjans. Pasjans Wielkanocny jest to jednak gra nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych. Jest to pasjans w wersji TriPeaks, a więc bardzo prosty i nikt nie powinien mieć z nim problemów. Życzę wspaniałej zabawy i fajnych prezentów od wielkanocnych zajączków.

Pasjans to gra logiczna, która powstała z myślą o wszystkich, którzy lubią gry karciane. Pasjanse są na ogół bardzo prostymi grami, gdyż mają z góry określone zasady. Wszyscy, którzy grali w różne pasjanse mogli dowiedzieć się, że to jest bardzo interesująca gra. W pasjansa grają praktycznie wszyscy. Pasjans jest bardzo dobrym sposobem na zabicie czasu. Jeżeli się nudzimy z pewnością pasjans sprawdzi się nam w każdej sytuacji. W grę tę może grać praktycznie każda osoba. Wystarczy tylko nauczyć się podstawowych panujących tutaj reguł. Grę zaczynamy od dokładnego potasowania wszystkich kart. Następnie układamy je w siedem stosów, gdzie każdy następny stos będzie zawierał więcej o jedną kartę. Każda ostatnia karta w stosie musi być odkryta. Reszta kart natomiast wędruje na kupkę z której to będziemy wybierać karty do ułożenia naszego pasjansa. Pasjanse są tak pomyślanymi grami by wygrać należy ułożyć talię od najmniejszej karty do największej. Nie jest to łatwe przede wszystkim na początku możemy mieć z tym problemy. Jednak z biegiem czasu, gdy nabierzemy wprawy będziemy mogli poszczycić się szybkim czasem w jaki nasz pasjans zostanie ułożony. Ważnym również elementem podczas gry jest to, że gdy chcemy przenieść kartę zarówno z kupi na stos, bądź też ze stosu na stos. Karta musi być o jedno oczko większa, bądź też mniejsza i innego koloru. Wszystkie karty układamy na specjalny stos, który zaczyna się od asów. Następnie układamy karty od najmniejszej do największej, gdy już uda nam się wszystkie karty przenieść na stos wówczas wygramy grę. Pasjanse również jaka każdą grę możemy przegrać. Istnieją również inne gry jak np. gry mahjong, które pochodzą z Chin, jednak nie dadzą nam tyle frajdy ile pasjanse. To co przede wszystkim wyróżnia pasjans wśród innych gier jest to, że w niego nie potrzebujemy innych graczy. Jeżeli posiadamy karty możemy przygotować sobie odpowiednie miejsce do gry. Dla wszystkich tych którzy mają komputer mogą na nim zagrać, a wszystkim za nas zajmie się komputer. No prawie wszystkim sama gra należy do nas i tylko od nas zależy czy wygramy, czy też nie. Nie zniechęcajmy się, jeżeli od razu nie wygramy. Początkowo możemy kilka razy przegrać, jednak z czasem będziemy dochodzić do perfekcji i będziemy mogli zwiększać poziom trudności naszej gry. Ogólnie rzecz biorąc pasjanse to jedno z najpopularniejszych gier. Głównie, dlatego, że są bardzo proste i możemy, dzięki nim nie tylko zabić wolny czas, ale również dobrze się bawić.Content

Content

© pasjans.net