Pasjans.net Pasjans.net - strona główna

Strona główna

Gry Pasjans

Content

Gry LogicznePasjans klondikePasjans klondike - jest to klasyczny pasjans, który zdobył ogromną popularność. Karty układamy w dwóch kolumnach od dwójek do króla. Następnie rozkładamy je na cztery kupki zaczynając od asów, następnie dwójek i kończymy na królach. Za rozłożenie wszystkich kart gracz otrzymuje punkty. Ważną rzeczą jest by wyrobić się w przeciągu 600s, gdy nam się nie uda wówczas przegramy grę i musimy zacząć od nowa. Początkowo gra może wydawać się trudna, jednak z czasem nabierzemy wprawy i nie będzie dla nas to stanowić żadnego problemu.

Pasjans pająkPasjansa pająk - Pasjans pająk to jedna z popularniejszych odmian pasjansa. Jeżeli lubisz wersje klasyczną pasjansa z pewnością pasjans pająk spodoba Ci się i sprawi, że będziesz mógł się cieszyć z rozgrywki. Gra polega na tym, by ułożyć karty od najmniejszej do największej, a więc od asa do króla. Ważnym elementem, jednak jest by karta, na którą kładziemy naszą kartę była innego koloru, oraz o oczko mniejsza, bądź też większa. Dla utrudnienia na planszy pojawiają się dodatkowe karty, które musimy posegregować. Na przejście gry mamy 500s., dlatego musimy się śpieszyć.


Pasjans freecellPasjans freecell - jest to pasjans, który powstał z połączenia dwóch gier, a więc klondika i pająka. Gra została jednak uproszczona pasjans freecell posiada cztery wolne komórki, na które możemy dawać na chwilę obecną nie potrzebne karty. Liczba przenoszonych kart jest uzależniona od ilości wolnych komórek. Na przejście gry mamy 600s do dyspozycji i musimy zmusić się do szybkiego myślenia. Rygorystyczna punktacja może wpłynąć na nasze napięcie, oraz na wynik pasjansa, który początkowo może nie dać nam wygranej, jednak z pewnością z czasem będziemy dochodzić do wprawy.

Pasjans golfPasjans golf – lubisz proste i przejrzyste zasady? Pasjans golf właśnie takie oferuje. Chociaż grę nie jest łatwo przejść i możemy wiele razy przegrać, jeżeli będziemy zawzięci z pewnością uda nam się dojść do końca. Bardzo przypomina grą swoich poprzedników, a więc należy ustawić karty od najmniejszej do największej. Gra pasjans golf z pewnością stworzona dla wszystkich tych którzy nie lubią nudy i lubią trudne do pokonania wyzwania. Będziemy mieli zapewnioną rozrywkę na wiele godzin, oraz dobrze będziemy się przy tym bawić.

Pasjans gapsPasjans gaps – dla wszystkich osób, które lubią logiczne myślenie i mają dobrą pamięć do kar polecamy grę pasjans gaps. Gra powstała dla wszystkich, którzy lubią gry strategiczne, które wymagają dobrej pamięci. Pasjans gaps może nam zapewnić wiele godzin dobrej zabawy. Polecany jest przede wszystkim dla osób, które posiadają dużo wolnego czasu i nie lubią szybko kończyć swojej gry, gdyż pasjans gaps jest czasochłonny. Ważną rzeczą by wygrać są przemyślane ruchy, dlatego potrzebujemy dużego skupienia, dzięki temu możemy naszą grę wygrać.

Pasjans piramidaPasjans piramida – dla wszystkich fanów piramid, którzy podziwiają ich piękno powstała gra pasjans piramida, która polega na tym by ściągnąć wszystkie karty znajdujące się na piramidzie. Należy karty dobierać dwójkami, tak by ich suma była równa 13. Pasjans ten chociaż nie należy do najłatwiejszych to jest godny polecania wszystkim, którzy nie lubią iść na łatwiznę i lubią się pogłówkować. Pamiętając o tym, że to trening czyni mistrza, dlatego by wygrać należy trenować. Spróbuj swoich sił w pasjansie, który może zapewnić Ci wiele emocji, oraz przeżyć.

Pasjans piramida starozytny egiptPasjans piramida starożytny Egipt - dla wszystkich zwolenników faraona, oraz piramid została stworzona gra, która odzwierciedla biernie starożytny Egipt. W grze chodzi o to by pomóc zbudować faraonowi efektywnie wyglądające piramidy przy zachowaniu zasad z pasjansa. Należy dobierać karty dwójkami, by utworzyły one sumę równą 13. Jeżeli nam się to uda wówczas postawimy piramidę i uda nam się przejść do kolejnej rundy. Gra pasjans piramida jest z pewnością dla wszystkich wielbicieli starożytności, dzięki niemu będą mogli doświadczyć niezwykłego klimatu.

Pasjans halloweenPasjans halloween - każdy kto lubi klimat halloween z pewnością znajdzie coś dla siebie. Pasjans halloween odzwierciedla klimat niczym z horroru. Proste i przejrzyste reguły gry sprawiają, że gra się niezwykle łatwo i przyjemnie spędza wolny czas. Pasjans halloween czasem zaczyna nawet przypominać grę zręcznościową, a więc żeby ją wygrać nie liczy się tylko i wyłącznie logiczne i szybkie myślenie, ale również spryt. Biernie przypomina swoich poprzedników, a więc chodzi o prawidłowe posegregowanie kart dla wielu może nie stanowić to problem.

Pasjans zamekPasjans magiczny zamek - odrobinę magii nigdy za wiele, dla wszystkich wielbicieli szczególnie tych najmłodszych powstał pasjans, który wykorzystuje magię. Cudowna oprawa graficzna sprawia, że utożsamiamy się z postaciami tam występującymi, a wszystko to w klimacie zasad z tradycyjnego pasjansa, dzięki temu gra może pochłonąć nas na wiele godzin i sprawi, że znów poczujemy się jak dziecko. Jeżeli lubicie ładną grafikę warto jest się zainteresować tym jak, że wyjątkowym pasjansem, który zapewni wam wiele, ale to wiele fajnych przeżyć.

Pasjans solitairePasjans solitaire - to jeden z popularniejszych pasjansów jakie możemy spotkać. Jest to najbardziej klasyczna odmiana pasjansa, która gości na naszych komputerach już od 15 lat. Wszystkie osoby, które lubią klasykę z pewnością odnajdą się znakomicie w pasjansie solitaire. Gra w tego pasjansa nie powinna stanowić większych problemów. Początkujący jak i zaawansowani gracze będą mogli świetnie się bawić, dzięki solitaire. Postaw na klasykę. Zobacz jak wyglądała pierwsza odsłona pasjansa, która później tak ewoluowała i zmieniła swoją formę.

pasjans-tripeaksPasjans tripeaks - ostatnią propozycją dla wszystkich, którzy lubią ulubionego pasjansa jest pasjans tripeaks. Gra jest bardzo prosta i ma z góry określone zasady. Jest on troszkę zmieniony od tradycyjnego pasjansa i do naszej głównej „bazy” dokładamy karty z planszy. Na kartę w naszej bazie możemy umieszczać kartę o jedno oczko większą, bądź też mniejszą. Jeżeli nie możemy zebrać karty z planszy wówczas korzystamy z kart z bazy. W grę tą gra się bardzo przyjemnie i pozwala nam dobrze się bawić przez długi okres, a więc przez wiele godzin z pasjansem.

Combo CardCombo card – to bardzo ciekawa odmiana pasjansa. Nie jest, jednak taka łatwa jak pozostałe. Ważnym elementem jest doświadczenie, oraz znajomość zasad, które się nie zmieniły od standardowej wersji. Musimy, jednak się śpieszyć, bo mamy mało czasu na wykonywanie poszczególnych ruchów. Gra logiczna, która z pewnością znajdzie fanów, którzy lubią logiczne myślenie. Pasjans to niezwykle popularna gra, dlatego koniecznie musisz sprawdzić swoje możliwości w nowej jego odsłonie. Sprawdź swoje możliwości i pokaż, że potrafisz wygrywać.


Pasjans to gra logiczna, która powstała z myślą o wszystkich, którzy lubią gry karciane. Pasjanse są na ogół bardzo prostymi grami, gdyż mają z góry określone zasady. Wszyscy, którzy grali w różne pasjanse mogli dowiedzieć się, że to jest bardzo interesująca gra. W pasjansa grają praktycznie wszyscy. Pasjans jest bardzo dobrym sposobem na zabicie czasu. Jeżeli się nudzimy z pewnością pasjans sprawdzi się nam w każdej sytuacji. W grę tę może grać praktycznie każda osoba. Wystarczy tylko nauczyć się podstawowych panujących tutaj reguł. Grę zaczynamy od dokładnego potasowania wszystkich kart. Następnie układamy je w siedem stosów, gdzie każdy następny stos będzie zawierał więcej o jedną kartę. Każda ostatnia karta w stosie musi być odkryta. Reszta kart natomiast wędruje na kupkę z której to będziemy wybierać karty do ułożenia naszego pasjansa. Pasjanse są tak pomyślanymi grami by wygrać należy ułożyć talię od najmniejszej karty do największej. Nie jest to łatwe przede wszystkim na początku możemy mieć z tym problemy. Jednak z biegiem czasu, gdy nabierzemy wprawy będziemy mogli poszczycić się szybkim czasem w jaki nasz pasjans zostanie ułożony. Ważnym również elementem podczas gry jest to, że gdy chcemy przenieść kartę zarówno z kupi na stos, bądź też ze stosu na stos. Karta musi być o jedno oczko większa, bądź też mniejsza i innego koloru. Wszystkie karty układamy na specjalny stos, który zaczyna się od asów. Następnie układamy karty od najmniejszej do największej, gdy już uda nam się wszystkie karty przenieść na stos wówczas wygramy grę. Pasjanse również jaka każdą grę możemy przegrać. Istnieją również inne gry jak np. gry mahjong, które pochodzą z Chin, jednak nie dadzą nam tyle frajdy ile pasjanse. To co przede wszystkim wyróżnia pasjans wśród innych gier jest to, że w niego nie potrzebujemy innych graczy. Jeżeli posiadamy karty możemy przygotować sobie odpowiednie miejsce do gry. Dla wszystkich tych którzy mają komputer mogą na nim zagrać, a wszystkim za nas zajmie się komputer. No prawie wszystkim sama gra należy do nas i tylko od nas zależy czy wygramy, czy też nie. Nie zniechęcajmy się, jeżeli od razu nie wygramy. Początkowo możemy kilka razy przegrać, jednak z czasem będziemy dochodzić do perfekcji i będziemy mogli zwiększać poziom trudności naszej gry. Ogólnie rzecz biorąc pasjanse to jedno z najpopularniejszych gier. Głównie, dlatego, że są bardzo proste i możemy, dzięki nim nie tylko zabić wolny czas, ale również dobrze się bawić.Content

Content

© pasjans.net