Pasjans.net Pasjans.net - strona główna

Strona główna

Pasjans Pająk

Content


Gry Logiczne

Trwa ładowanie gry...
Duże okno

Pasjans pająk - zagraj już teraz!

Jedna z najpopularniejszych wersji gry karcianej - oto pasjans pająk. Tak w największym skrócie można opisać grę karcianą, w którą bez żadnych przeszkód może grać tylko jedna osoba. Pasjans pajak jest bardzo popularny z kilku powodów - jest to jedyna wersja, którą można spotkać jako dodatek w wielu oprogramowaniach (typu Windows). Ponadto jest to jeden z najłatwiejszych pasjansów, z jakim możemy mieć do czynienia.

Jak grać w pasjansa pająka?

Zasady tej gry są bardzo proste. Posiadamy talię kart od 2 do asów. Talia jest tasowana, po czym przed naszymi oczami ukazują się kupki kart. Odkrywamy karty, po czym naszym zadaniem jest ułożyć je w ten sposób, aby kupki kart zaczynały się od najwyższej do najniższej. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart przy użyciu jak najmniejszej ilości ruchów. W zależności od stopnia trudności, pasjans pająk może być rozgrywany jedną lub dwoma taliami. Od stopnia trudności zależy także, czy będziemy grali dwoma kolorami, czy czterema lub jednym (najłatwiejszy poziom). Należy wiedzieć, że aby skompletować karty, trzeba układać je kolorami na przemian. Gdy gracz nie ma ruchów na stole - może dobrać kartę z talii pomocniczej. Należy uważać, aby nie wykonywać niepotrzebnych ruchów, gdyż to znacząco obniża punktację. Ułożenie pasjansa, czyli wyczyszczenie stołu z kart skutkuje pojawieniem się na ekranie finalnej punktacji oraz spektakularnemu rozrzuceniu kart po całym ekranie.

Pasjans pajak - graj za darmo!

Tylko w naszym serwisie możesz zagrać w pasjansa pająka zupełnie za darmo. Wystarczy, że rozpoczniesz grę, wybierając poziom trudności .przypominamy - granie dwoma taliami (czterema kolorami) to najtrudniejsza rozgrywka. Poziom medium to jedna talia i dwa kolory, natomiast najłatwiejszy poziom to jedna talia i jeden kolor.

Na stronie dostępne także inne rodzaje pasjansów lub gier logicznych typu mahjong. Życzymy miłego grania!Content

Content

© pasjans.net