Pasjans.net Pasjans.net - strona główna

Strona główna

Pasjans Klondike

Content


Gry Logiczne
Trwa ładowanie gry...
Duże okno

Pasjans klasyczny - pasjans Klondike tylko u nas!

Pasjans klasyczny, zwany również pasjansem Klondike to podstawowa wersja gry, jednocześnie najpopularniejsza i najczęściej spotykana. Pasjans klasyczny to bardzo uproszczona wersja gry karcianej dla jednej osoby. W tej wersji mamy do dyspozycji tylko jedną talię i wszystkie kolory. To właśnie od klasycznego pasjansa rozpoczęła się era gier karcianych. W XVII wieku we Francji arystokracji uwielbiali ta grę. Wraz z rozpowszechnieniem kart, w pasjansa Klondike zaczęli grać także żołnierze. Europa zakochała się w tej grze karecianej w XIX wieku, kiedy to pasjans wraz z podbojami Napoleona zaczął podbijać Europę a także inne zakątki świata.

Zasady gry w pasjansa

Gracz rozpoczyna grę o przetasowania kart. Zasady są dosyć proste, a cała gra wymaga spostrzegawczości oraz szybkiego reagowania. Pasjans klasyczny nalicza punkty za każdy ruch - czym szybciej ułożymy wszystkie karty i pozbędziemy się ich ze stołu - tym większą punktację zyskamy, a co za tym idzie zdobędziemy wysokie miejsce w rankingu. Pasjans polega na ułożeniu kart w gromadkach, od największych do najmniejszych. Na stole mamy 5 gromadek kart. Układamy je od króli do dwójek, kolorami na przemian. Asy natomiast układamy na finalnych kupkach, gdzie później możemy odkładać karty od dwójek do króli. Cała gra polega na tym, aby pozbyć się wszystkich kart ze stołu i poukładać je w gromadach na asach. Gracz musi pamiętać, że pasjans jest na czas. Oczywiście w naszym serwisie pozwalamy ustawić poziom trudności rozgrywki.

Zacznij układać pasjansa!

Tylko u nas dostępny pasjans klasyczny oraz inne odmiany tej gry karecianej. Prócz tego w serwisie znajdują się także inne gry logiczne oraz kareciane - wystarczy wybrać rodzaj gry i zacząć zabawę online - zupełnie za darmo! Zapraszamy już teraz do wejścia w świat pasjansa i do rozegrania kilku partii!

 Content

Content

© pasjans.net