Pasjans.net Pasjans.net - strona główna

Strona główna

Pasjans Farma

Content


Gry Logiczne
Trwa ładowanie gry...
Duże okno

Opis gry:

Pasjans Farma to gra pasjans nie tylko dla najmłodszych. W grze ten przenosicie się na farmę Frantica i pomagać farmerowi układać pasjansa. Jeśli uda wam się ułożyć całego pasjansa to Frantic zarobi sporo pieniędzy na swoich plonach. Zasady gry w Pasjans Farma są dość niecodzienne jak na grę pasjans, ale już mieliście z pewnością okazję zagrać w podobne implementacje gry pasjans. Pasjans Farma posiada miłą dla oka, rysunkową grafikę, proste zasady i świetnie bawi, sprawdźcie sami.

Jeśli chodzi o zasady gry, to w Pasjans Farma należy nie tyle układać kolejno karty na jakiś stosach, co wybierać karty tak, by suma ich oczek dawała 11. Myszką zaznaczacie karty – mogą to być tylko dwie, a może ich być więcej i jeśli suma ich oczek daje 11 to znikają one z planszy. Jak to wygląda w praktyce? W praktyce macie po lewej na dole stos kart, z którego będą dobierane karty, kart na stosie jest 25. Na planszy również macie karty ustawione w piramidę – wszystkie karty są widoczne, ale zbierać możecie tylko te, które nie są zablokowane przez inne. Następnie klikacie na karty tak by dały 11. Stąd przykładowo na dole ekranu pojawiła wam się karta 7 to na planszy szukać 4, bo w sumie to jest 11. Możecie też zaznaczyć 7 i cztery asy, bo suma również jest 11, itp., itd. W lewym dolnym rogu macie zegar – jeśli wskazówka okrąży go dookoła, a wy nic nie wybierzecie to karty odkryte na dole ekranu wskoczą na planszę, podobnie stanie się, gdy macie tam dwie karty i klikniecie na stos, bo z danych wam kart nic nie można już ułożyć.

Wydaje się być proste. Do 11 liczyć każdy potrafi. Swoją drogą Pasjans Farma to świetna gra edukacyjna dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym, bo mogą poćwiczyć dodawanie : ) Ale idąc dalej. Jeśli uda wam się usunąć wszystkie karty – farmera czeka nagroda, a jeśli wam się nie uda – to niestety jego plony będą nieudane. Gra dobiega końca, kiedy nic już nie można zrobić z kartami na planszy. Warto jeszcze na koniec spojrzeć na górę ekranu, tam znajdziecie kilka przydatnych informacji. Od lewej macie: ikonki do wyłączania dźwięków i muzyki w grze, ilość zdobytych punktów oraz ikonę pytajnika, która oznacza pomoc do gry, ale równie dobrze sprawdza się jako pauza.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniała i przekazałam wszystkie najistotniejsze kwestie gry Pasjans Farma. Pasjans Farma to całkiem fajna gra farmerska, która powinna przypaść wam do gustu. Z tą grą pasjans można się znakomicie bawić i zrelaksować. Jeśli nie wierzysz – sprawdź sam/a. Zachęcam również do zajrzenia do innych naszych działów z grami pasjans – jestem pewna, że na naszym portalu znajdziecie niejedną znakomitą grę pasjans, która przypadnie wam do gustu, a teraz już udanej zabawy na farmie w grze Pasjans Farma.Content

Content

© pasjans.net