Pasjans.net Pasjans.net - strona główna

Strona główna

FreeCell Pasjans

Content


Gry Logiczne
Trwa ładowanie gry...
Duże okno

FreeCell Pasjans

FreeCell Pasjans to jeden z najciekawszych pasjansów, który ma rzesze wiernych graczy - może i Ty do nich dołączysz?

Pasjans Freecell to trzeci z najpopularniejszych pasjansów obok Pasjans Pająk czy Pasjans Klasyczny. Pasjanse to gry dla każdego kto lubi w wolnej chwili wytężyć umysł relaksując sie przy tym. jest grą dla każdego. Nie ma tutaj znaczenia wiek czy też płeć gracza. Jedyne co jest wymagane to odrobina wytrwałości i chęci.
W tej konkretnej wersji Gry Pasjansa FreeCell na ułożenie gry mamy 600 sekund! Jeśli wolisz zagrać w pasjansa FreeCell bez limitu czasu to i taką grę znajdziesz na Pasjans.Net. Wejdź w link Pasjans FreeCell i zagraj bez stresu o upływający czas. .

Zasady tej gry FreeCell Pasjans są dość proste. Mamy rozłożone i odkryte wszystkie karty z talii, nie musimy więc nic dobierać jak w przypadku wymienionych wyżej odmian pasjansa. Karty rozłożone są w ośmiu kolumnach. Żeby wygrać należy wszystkie karty zdjąć na dół, na pola A (jak As). Karty zaczynamy składać od Asa, poprzez dwójkę, trojkę aż do króla. Karty składamy kolorami. Na planszy jednak karty należy, podobnie jak w Pasjansie Klasycznym, układać kolorami naprzemiennie przy zachowaniu kolejności w talii tj. na Króla kładziemy Damę, na Damę Jopka itp. .
W tej grze jeśli zdejmiemy którąś z kolumn to pole to możemy wykorzystać do przeniesienia tam jakiejś karty (dowolnej, niekoniecznie króla) która przeszkadza nam w innej kolumnie. Takimi polami są również występujące jedynie w pasjansach z serii FreeCell 4 dodatkowe pola na odkładanie kart „na chwilę”, do późniejszego wykorzystania. Pola te oznaczona są literką F.
Możemy przekładać po kilka kart na raz, ale to ile uzależnione jest od wolnych pól F. Jeśli wszystkie 4 są zajęte przeniesiemy na raz maksymalnie 1 kartę, jeśli wszystkie są wolne to 5 kart (zasada wolne F + 1) .
A teraz punktacja. Punkty zdobywamy za każda zdjętą kartę. Tracimy je zaś gdy używamy Pola F.
Trudność Pasjansa FreeCell polega na tym, że w pewnym momencie gdy chcemy dokopać się do jakieś karty nie mamy gdzie odłożyć tych co nam przeszkadzają. Karty mogą składować jedną na drugiej pod warunkiem, że karta pod spodem jest o jedno oczko większa i jest przeciwnego koloru. .
Dla odmiany możesz czasem zagrać w gry MahJong. Tutaj już możemy mocniej się rozluźnić i rozerwać. Gry są w ładniej kolorystyce, przyjemniej dla oka. Gry Mahjong sa grami logicznymi wiec nie jest to bezsensowne klepanie w gierki a wciąż trenowani umysłu. Jak w każdej grze tak i tutaj trzeba trochę pograć, żeby odnosić sukcesy. Zacznij więc i ćwicz swoje logiczne myślenie w logicznych grach na Pasjans.Net.Content

Content

© pasjans.net